Disavowed Links ‘Red Bağlantılar ‘

Tem 5, 2022 Backlink, SEO, SEO Araçları
Bu işlemi yaptıktan sonra on yaparak eklenen red bağlantılar görünmez moda girer ve yeni gelen veya eklemeyi atladığınız red bağlantıları daha rahat görme veya tespit etme şansınız olur.

Disavowed links , türkçe anlamı ile red bağlantılar anlamına gelmektedir. Yani olarak disavowed nedir ? diye türkçe karşılığını ararsanız , itiraz etmek , red geçmek yani bu bağlantıları ben eklemedim lütfen bu bağlantılardan ben sorumlu değilim demek.Peki burada kiminle muhattap oluyorsunuz tabikide google ile. Google’a search console aracılığı ile diyorsunuz ki ben bu bağlantılardan sorumlu değilim, bunları reddediyorum. İşte bu işlemi tam olarak https://search.google.com/search-console/disavow-links bu adresten yapabilirsiniz..

Ahref,Moz Semrush ve Anchor Text

Arkadaşlar bir websitemin 12.000 adet red bağlantısı var, bu ciddi birşey ve bu bağlantıları google search console aracılığı ile tespit etmeye kalkmanız oldukça zor mümkünmü tabikide mümkün. Tek tek url leri check ederek bunu yapabilirsiniz, tabiki 300.000 400.000 de normal bağlantınız varsa bunları içerisinde tespit etmek oldukça zor bir iş. İşte tamda bu noktada ahrefs devreye giriyor, inanın bana moz ve semrush bu konuda boş ve neden boş olduğunuda çok iyi biliyorum. Ve bilmediğiniz bir çok şeyi biliyorum.

Ahrefs üzerinden anchor text e tıklayarak bağlantı metninden önce domainleri tespit ediyoruz, seo ile ilgili bir sayfaya farklı bir kelimeden link inşaası gerçekleşmişsse o kelime ile gelen domain leri anında tespit edebilirsiniz. Fakat bazen ahrefs in anchor textine düşmeyip bağlantı bölgesine düşen red bağlantı türleri oluyor, bunlar içinde gelen bağlantılar veya bağlantılar bölgesinden rahatlıkla tespit ederek txt. dosyanızı oluşturabilirsiniz işte burada oluşturulan sayfayı ahrefs.com adresinde ki red bağlantı bölgesine yüklemeniz gerekir.

Peki red bağlantılar nasıl Yüklenmeli ?

Red bağlantıları kaydetmenin 2 modeli vardır biri url adresini direk yazarak diğeri domain adresini yazarak. Birinci şekilde url yapısını yazdığınız zaman ahrefs’in gördüğü ama google’ın görmediği, google’n taradığı ama ahrefsin taramadığı bir kaos a dönüşüyor bu yüzden en temiz yol aşağıda yazılmaktadır.

  • domain:reddedilen.com

Bu şekilde txt. dosyanızı hazırlayarak yukarıda yazdığım google red bağlantı aracına yüklemeniz yeterli olacaktır.

× Bizimle Sohbet Edin
bettilt giriş