Footer Backlink Nedir ? SEO’da Artıları Nelerdir?

Haz 26, 2022 Backlink, SEO

Herkese selamlar. Bugun sizlere footer linkleri anlatacağım, backlink kavramının en kapsamlı link çıkışı sağlayan bu backlink türünün diğer backlink türleri comment backlink veya txt backlink dışında farkı nelerdir.

Gelin size önce txt yani içerik içerisine yerleştirilen anahtar kelime çıkışlı backlinki anlatarak başladım ve bu yalnızca websitenize gelen baglantıyı kullanılan içerik ve sayfadan sağlamaktadır, yani bu sayfanın PA değerini DA değerinden alarak derecesi belirlenmektedir, diğer bir backlink türü olan comment backlink yorumların içerisine yerleştirilen url veya yorumların isim , email, web adresi gibi bölgelerine ismin anahtar kelime olarak kaydedilmesi ve web adresi bölgesine url adresinizi yazarak kazandığınız gene tek bir sayfadan aldığınız bir backlink türüdür. Şimdi footer backlink nedir ? Onu öğrenelim.

Footer backlink websitelerin footer bölümüne yerleştirilen dofollow backlink türüdür, bu türün diğerlerinden farklı bir SEO etkisi sağlamasının nedeni ; websitenizin footer bölgesi her sayfada açıldığı için google botları websiteyi tararken her sayfadan backlink vermiş gibi algılatacaktır, bu dogru kullanıldığı zaman size uzun süreli fakat kontrolü kendinizde degılse ve takip sorunu yaşarsanız çok uzun süreli çok çok uzun süreli başar getirmeyebilir. Footer backlinkler baglantı sayısı olarak oldukça fazla bir katkı sagladıgından dolayı kaldırıldıgı durumlarda baglantıların boşa cıkması anlamına gelmektedir, buda anahtar kelimede sıralama kaybedeceginiz anlamına gelmektedir. Teşekürler.

× Bizimle Sohbet Edin
bettilt giriş