Kategori: Google Adwords

Anahtar kelime hacimleri ve seo planı

Herkese selamlar, nasılsınız. Seo çalışmalarınız nasıl gidiyor, umarım iyidir.Sizlere bugun seo çalışmalarınıza başladaman önce yapılması gereken planların en başında gelen anahtar kelimeler,hacimler ve grubları hakkında bilgi paylaşmak istiyorum. Arkadaşlar anahtar kelimeler tam olarak sizlere satış yapmak veya hizmet vermek istediğiniz pazarı ortaya çıkartır. Anahtar kelimeler‘in hacimleri ile toplam pazar aranmalarını tespit edebilir veya kendi pazar hacminizi belirleyebilirsiniz.

Toplam pazar hacmi

Anahtar kelimelerinizi planlarken kullanabileceğiniz bir çok araç var ancak siz google adwords’ün ücretsiz olarak sağladığı keyword planner’ı kullanabilirsiniz Tabiki alternatif olarak ahrefs,semrush gibi seo araçlarını kullanarak daha detaylı bilgilere erişibilir, ve rekabet derecelerinide ölçümleyebilirsiniz.

Pazar hacim belirleme

Anahtar kelimelerinizi hacimlerine göre ve alaka düzeylerine göre grublar halinde geliştirerek, oluşturduğunuz anahtar kelime grubu merkezin’den ayrılmadan içerikleriniiz ve title description gibi detaylarınızı geliştirerek on page seo çalışmalarınızı neredeyse tamamlamış olursunuz.

Bu şekilde bir planlama ile seo yapmanız sizin içine en doğru çalışma şekli olacaktır, kendi anahtar kelime grublarınızı oluşturabilir ve farklı pazar hacim’leri belirleyebilirsiniz. Buradaki hacim pazar’ınızı kontrol etmeniz anlamına gelir! Neredeyse. Ve hatta kendi pazar hacminizi büyütebilir ve sosyal medya yönetimi aracılığı bi genişlemeyi hızlandırabilir ve ölçeklendirebilirsiniz. Bol şanslar, şampiyon.

Bir SEO Uzmanı ile Neler Konuşulmalıdır ?

Herkese selamlar, bir websiteniz var ve artık internet üzerinden satış yapmak istiyorsunuz veya satışlarınızda kullanıdığınız, google adwords reklamları’na para yetiştiremiyormusunuz ? Hangisi olduğu çokta önemli değil ancak artık google aramalarında websitenizin organik bir şekilde ziyaretçi kazanmak ve bu ziyaretçilere tıklama başına ödeme yapmak istemiyorsunuz. Süpermiş. Böyle birşey mümkün tabikide.

Bir seo uzmanı ile nasıl iletişim kurulmalıdır, seo uzmanı ile hangi konuları konuşmalısınız.Bunları size madde madde açıklamamı istermisiniz ? Yoksa bu şekilde yazmaya devam mı etmeliyim ? diye düşünüyorum, veee madde madde diye bir ses. Ok açıklıyorum;

Hangi Kategorileri Konuşmalısınız !

 • Websiteniz ile hangi pazar’da hizmet veya satış yapmayı planlıyorsunuz.
 • Pazar ve anahtar kelime hacimleri ( aranma sayıları ).
 • Rakip içerik, on page ve off page analizleri.
 • Rekabet derecesi ve zaman.
 • Anahtar kelime planlama.
 • Kullanıcı talepleri ve içerik geliştirme.
 • Pazar ve kullanıcı problemleri.
 • Off page rekabet derecesi.
 • PBN Link Planlaması.

Başlangıç seviyesi olarak seo uzmanı arkadaşlarımızdan bu konular hakkında detaylı bilgileri alarak beraber , süreç ve işleyiş hakkında planlama yapabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında’da artık girmek istediğiniz pazar hakkında tam bilgi sahibi olabilir ve kendi seo gücünüz ve daha fazla nasıl geliştirilebileceğinizi anlayabilir ve atacağınız adımlardan tam emin olabilirsiniz. Bu bilgilere sahip olduktan sonra rahatlıkla seo paket incelemesi yapabilir ve seçim yaparken hangisi tam olarak size uygundur karar verebilirsiniz. Bol şanslar, Şampiyon.

+DIGITAL ile Yüksek DA ve PA, HIT Değerli Linkbuilding Planlayın.

Herkese selamlar, google aramaların’da google adwords‘den daha hızlı 1.sayfaya gelmek istiyorsanız, bu mümkün değildir. Ancak Google adwords olmasada , 2 haftalık bir sürede sıralamanızı yükseltmek ve hit kazanmak istiyorsanız, bu mümkündür.

Burada hedeflemeniz gereken anahtar kelimelerin sayısını azaltarak ! yani ; 2 veya 3 en yüksek hacimli anahtar kelimeleri hedefleyerek. Geliştirdiğiniz planlamanın dışına çıkmadan, güzel ve kullanıcı etkilişemini arttıracak içerik geliştirme ve geliştirilen, iç link grafik çizimi ardından çalışmalarınızın off page seo bölgesi ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz..

Bu tarz geliştirilen çalışmalar’da kullanmanız gereken link otorite ve sayfa değerleri ve hit aralıkları oldukça önemlidir. DA,PA +50 ve DOMAIN HIT değerli olmalıdır. 20 adet’lik, başlangıç link building stratejisi ile ile aşama’yı sonlandırabilirsiniz.

Yüksek Hit Değeri

Arkadaşlar burada; domain trafiğinden daha önemli bir konu varsa oda sayfaların aldığı trafiklerdir. Bu tarz sayfalardan geliştireceğiniz link işbirliktelikleri ile anahtar kelime grubunuzun toplam aranma hacmi ve sayfalardan gelen trafik hacimleri bir birbirleri ile doğru orantılıdır. Daha detaylı bilgiler için lütfen iletişime geçin.

keep it +DIGITAL.

Facebook Reklamları ile Organik Trafik Geliştirmek

Facebook reklamları kullanılarak neler yapabilirsiniz ? Hiç düşündünüz mü ? Facebook reklamları google ads reklamları ‘na göre maliyet daha düşük ve kullanım şekline göre bir kaç nokta tek bir reklamla geliştirilebilmektedir.

Facebook reklamları ile markanızı veya ürünlerinizi veya neyin bilinirliğini arttırmak istiyorsanız ! Geliştirdiğiniz kampanya ile hem bu bölgedeki hedeflemeniz gerçekleştirilirken hemde websitenize aldığınız trafik ile dogal bir kullanıcı akışı ve ziyaretçi trafiği websitenizi ziyaret ederek sizlere SEO çalışmalarınızda katkı sağlayacaktır.

Buradaki kullanıcıların demografi yapılarını google analytics veya yandex metrica veya ikisini birden kullanarak websitenizdeki analizi geliştirmiş ve genişletmiş olursunuz.

Electronic Commerce SEO ( E-Ticaret SEO )

E-ticaret seo. So, anahtar kelime ile başlayan içerik üretmekten gerçekten nefret ediyorum, kendimi sahtekar gibi hissettiren kritik bir giriş. Şimdi sizlere e-ticaret seo yapmadan önce bilinmesi gerekenleri ve yapılması gerekli kritik noktaları açıklayacağım. Şimdi başlayalım.

İnternet ortamında sizde ürünlerinizi satmayı planlıyorsunuz, öncelikle bir website sahibi olmanız gerekiyor, ve yukarıdaki işlemler hakkında detaylı bilgisahibi olmanız gerekiyor. E-ticaret SEO gerçekten çok kontrollü ve önceden geliştirilmesi gereken bir seo stratejisine ihtiyacı vardır. Bir savaş gibi planlanmalıdır.

Dijital Performans Nedir ? Nasıl Arttırabilirsiniz ?

Dijital performans websitelerinizin arama motorları ve sosyal platformalardan websitenize ziyaretçi olarak gelen kullanıcıların, websiteleriniz ile kurdukları temas diyebiliriz. Satın alma, veya telefon ile arayarak sunduğunuz hizmeti talep etme.

Websitelerinize gelen ziyaretçilerin artması yönünde veya kurduklar temasların işlemi sonlandırmaya yönelik veya daha geniş anahtar kelime grublarında aranmalarının ve ziyaret sayısının artmasını nasıl sağlarsınız.

 • Bunların başlıca kategorilerini sıralamak gerekirse aşağıda madde madde olarak yazıyorum.
 • Sosyal platformlarda içerik üretmek
 • Sosyal platformların reklam kanallarını kullanmak
 • SEO çalışmalarını yürütmek
 • Anahtar kelime grublarınızın hedeflemeleri yönünde içerikler üretmek
 • Google Adwords reklamları ile kullanıcılara ulaşmak
 • Websitenizin kullanıcı deneyimine göre güncellenmesi

Yukarıda dijital perfomans ınızı arttırmak için en önemli kriterleri paylaştım, dijital performansını arttırmanız için kullanmanız gereken araçlar ı başka bir yazıda paylaşacağım. Teşekürler.

Doğru bir SEO Ajansı Danışmanlığı mı Arıyorsunuz ?

Selamlar, herkesin bir fikri var bu dünyada fakat herkes fikirlerini hayata geçirme konusunda oldukça kararsız olabiliyor. Sizinde bir fikriniz var ve internete taşımak istiyorsunuz ? Doğru bir seo ajansı arıyorsunuz çünkü herkes seo, seo seo seo, diye kafanızın içini doldurmuş ve bu kafanızda bir click oluşturmuş durumda. Peki doğru bir seo ajans ı arayacak kadar seo bilgisine sahipmisiniz ? Yada internette var olmak istiyorsunuz bunun temel yasalarını yerine getirdiniz mi ? Bir websiteniz varmı ? İçerik nedir bu konu hakkında bilgi sahibimisiniz gelin önce bu konuları öğrenelim. Hiçbirşey bilmiyorsunuz ve seo ajansı arıyorsunuz değil mi ? Hadi ozaman en baştan başlayalım.

Markanızın bir ismi var mı ? Domain satın alma ve Hosting

Öncelikle markanızın bir ismi varmı ? Artık bir isim koydunuz ve markanızın bir ismi var hemen bu marka ile aynı ismi taşıyan domaininizi godaddy.com veya farklı bir domain firmasından satın aldınız. Artık markanızın bir ismi var ve website ihtiyacınız var . Ne sattığınız ile alakalı bir websitesini kurdunuz evet sizlere bu firma hosting hizmetinide verdi ve bir internet şirketine artık bağlılık başladı. Websiteniz artık açık. SSL vs hiç girmeden ürünlerinizi veya hizmetlerinizin sayfaları geliştirildi ve şimdi bir seo ajansı aramaya başlayabilirsiniz.

İçerik Geliştirme ve Google Adwords Reklamları

Ben google adwords e kızım websitemi seo da yürütmeye karar verdim . Neyse bir seo ajansı ile görüşmelere başladınız ve içerikleriniz geliştirirken direkt olarak google adwords reklamlarına başlayabilir ve şirketinizi çalışır vaziyete getirebilirsiniz.

Evet artık websiteniz internette ve reklamlar ile satışlarınız başladı bile fakat burada maliyet oldukça yüksek olacağından hemen anahtar kelimelerinizin raporlarını alarak inceleyebilir ve bu anahtar kelimeler üzerinden SEO çalışmalarına başlayabilirsiniz. Artık bir seo ajansı aramıyorsunuz. Bol şans.

Google Adwords Askıya Alınma Problemleri ve Sanal Kartlar

Herkese selamlar, bir işi çok iyi bilebilirsiniz ama bazen işler yolunda gitmeyebilir. Böyle durumlar hayatta herzaman mümkün o yüzden sadece sakin olup beklemek gerekir.

Bir Adwords uzmanı dahi olsanız, hesabınız askıya alınabilir bu websitesinde ki herhangi bir koddan , kullandığınız wifi internet ağından, laptopunuzdan veya masaüstü bilgisayarınızdan bi yerlerden google websitenizin reklamlarda çıkmasına bir duvar yerleştirebiliyor. Fakat böyle durumlarda ne yapmak gerekir, öncelikle bu durum çok normal dir, böyle durumlarda yapmanız gereken tek şey nedir ? Yapılması gerekenleri beklemek ve sakin olmak, google adwords hesabınız askıya alınmışsa , bir itiraz formu gönderebilirsiniz.

İtiraz Formu Gönderdiniz ve Cevap Gelmiyor ?

Google a itiraz formu gönderdikten sonra cevap gelmiyorsa ek, mesaj olarak devam etmenizde fayda var, en son işlem olarak, [email protected] bu mail adresi ile iletişime geçebilir ve bilgilerinizi gelen askıya alma mailini taraflarına iletebilirsiniz, bu şekilde size kesinlikle bir geri dönüş sağlanacaktır.

Google askıya alma durumu devam etse dahi, emin olun domain kolay kolay askıya alınmıyor ve farklı ip farklı pc üzerinden geliştirilecek yeni kampanya işe yarayacaktır,

Domain uzantıları ve Askıya Alınma Problemleri Sanal Kartlar

Domain uzantılarınız org, net, com gibi uzantılar olması durumunda hesaplarınız daha ciddiye alınma durumunun söz konusu olduğunu düşünmüyoruz. Ancak yukarıda uzantılarda domainleriniz ve kredi kartı sanal kartlarını kullanmanız size bir çok fayda saglayacaktır.

Askıda ki Domain SEO ‘yu Etkiler mi ?

Askıda ki domain hiçbir şekilde seo etki sağlamaz ancak search console üzerinden , domain incelemesi yapılarak güvenlik ve manual işlemler üzerinden bir sorun algılandığının veya algılanmadığının bilgisine sahip olabilirsiniz.

Google Görsel Reklamları, Rakip Websitelerin, Kullanıcı Deneyimleri

Google görsel reklamlarının, google arama ağı reklamlarının , google reklamlarının her sektör için farklılık gösterdiğini bilmeniz gerekebilir, bugun tek bir içerikle arama ağı reklamlarını ‘hedef satış ‘ en mantıklı yol olduğunu düşünsek bile, bugun farklı sektörler ve pazarlar var ki burada kullanıcı alışverişini kafasına yerleştirmiş ve uzun bir süreç bu alışveriş kafasında ilerlemektedir.

Örnek verecek olursak, araba veya ev almak isteyen bir kullanıcının google arama ağlarına almak istediği ev veya araba modelini aratarak araştırma yapması satın alacağı anlamına gelmemektedir, bi önceki yazımızda arama ağı reklamlarının satış üzerine olduğunu düşünmüş olabilirsiniz, bu değişen pazarlara göre farklılık gösterebilmektedir, bugun google görsel reklamları ile uzun bir satın alma sürecinde olan kullanıcıların ilgi alanlarından keşfedilerek iyi bir görsel kampanya ile websitenize çekebilir veya kampanyanızı ürününüzü reklam grafiğinizden duyurabilirsiniz, bu şekilde kullanıcının uuzn bir alışveriş yolculuğıunu sonlandırabilme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Bu şekilde dönemsel satışlar yapan veya büyük pazarların olduğu pazarlardan korkmamanızı tavsiye ederim, sahibinden.com büyük bir e ticaret firması olabilir fakat ben bir kaç kategori ye hizmet verirken kendileri binlerce kategori için çalışmalar yürütmektedir, bu şekilde geliştirilecek olan doğru seo çalışmaları ile büyük e ticaret firmalarını geçmek oldukça basittir, burada rakip analizini yaparken kullanıcıların rakiplerinizin alakalı sayfalar arası geçişlerini iyi takip etmek ve detaylandırmak gerekir.

Anahtar Kelime Hedeflemeleri, Pazar Hacminizi Kendiniz Belirleyin

Herkese selamlar, bir websiteniz var ve SEO çalışmaları yapmayı planlıyorusunuz, konuya böyle başlamak en doğrusu olacak gibi, çünkü artık herkesin bir websitesi var, fakat burada göz ardı edilen websitelerin SSL sorunu, herkesin websitesi var ama SSL olmadığını önemini anlayacak seviyede değiller, SSL ne diyebilirler oyüzde bu konuyu direk geçiyorum.

Arkadaşlar öncelikle ne satıyorsunuz, bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor, ne sattığınız umrumuzda tabikide, fakat şöyle yapalım ne satıyorsunuz ? Takım elbise, örnek olarak.

Öncelikle Google Ads Keyword Planner size bunu ücretsiz sağlasada ahrefs veya semrush gibi seo araçlarının bu departmanları oldukça gelişmiştir fakat ücretlidir.Biz ücretsiz olan google ads keyword planner ın sizin için en sağlıklı yol olacağını düşünüyoruz.

Anahtar Kelime Planlayıcı Ne İşe Yarar ?

Yukarıda gördüğünüzü düşünerek ilerliyorum anahtar kelime planlayıcı ile neler yapabilirsiniz, hemen öğrenelim, burada anahtar kelime planlayıcı sizlere küresel veya yerel google aramalarının hacimlerini yani aranma sayılarını ve tıklama maliyetlerini göstermektedir, burada sizler için en uygun olan belli bir aralıkla düşünmeniz ve pazarınızın sayısını kendiniz belirlemenizdir, bu sayede geliştirilecek olan içerikler aralarından seçtiğiniz anahtar kelimeler, bu kelimelerle ilgilenen kullanıcıların ilgileneceğini düşündüğünüz içerikler ve ürünler, hizmetler veya servisler. Google Adwords kampanyalarınızı bu şekilde geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Buradaki pazar hacmini kendiniz belirlerseniz, kendi işinizin internet aramalarındaki konumu kafanızda daha net ve kontrollü olur.

× Bizimle Sohbet Edin