Kategori: Google Analytics

Facebook Reklamları ile Organik Trafik Geliştirmek

Facebook reklamları kullanılarak neler yapabilirsiniz ? Hiç düşündünüz mü ? Facebook reklamları google ads reklamları ‘na göre maliyet daha düşük ve kullanım şekline göre bir kaç nokta tek bir reklamla geliştirilebilmektedir.

Facebook reklamları ile markanızı veya ürünlerinizi veya neyin bilinirliğini arttırmak istiyorsanız ! Geliştirdiğiniz kampanya ile hem bu bölgedeki hedeflemeniz gerçekleştirilirken hemde websitenize aldığınız trafik ile dogal bir kullanıcı akışı ve ziyaretçi trafiği websitenizi ziyaret ederek sizlere SEO çalışmalarınızda katkı sağlayacaktır.

Buradaki kullanıcıların demografi yapılarını google analytics veya yandex metrica veya ikisini birden kullanarak websitenizdeki analizi geliştirmiş ve genişletmiş olursunuz.

Yandex Metrica ile Kullanıcı Keşfi ve SEO

https://metrica.yandex.com.tr/

Yandex, arama motorları arasında önceliği olan arama motorudur. Dünyada 2.sıradadır diyebilmemiz için yahoo.com ve bing.com un trafik analizini tam yapmış olmak gerekir fakat yandex metrica nın ürettiği google analytics paralelinde yandex metrica gerçekten harika bir araçtır.

SEO yapan arkadaşlar için bu harika bir deneyim diyebiliriz . Neden ? Çünkü yandex metrica ile kullanıcılarınızı canlı bir şekilde izleyebiliyorsunuz, kullanıcının tüm website ziyaretini detaylı görebiliyor ve buna göre yeni stratejiler geliştirerek, kullanıcıların websitenizde daha fazla kalması veya alışverişlerini veya ne arıyorlarsa bunun tamamlanması için çalışmalar yürütebilirsiniz.

Yandex metrica , ısı haritası, tıklama haritası gibi çok ilginç ve farklı detayları sizlere sunmuştur, kullanıcılar websitelerinizin hangi bölümlerinde yani sayfaların hangi noktalarında daha fazla kalmış tam olarak detaylandıran ısı haritası gerçekten harika, ve kullanıcı izleme deneyimi, kullanıcı inşaası merkezinde oldukça başarılı bir araçtır. Teşekürler.

Organik Hit ve Anahtar Kelime Sıçramaları

Herkese selamlar, hit yani trafik nasıl bir SEO etkisi sağlar, bugun biraz bu konudan bahsetmek istiyorum. Organik trafik yani gerçek ziyaretçi websitenize erişim sağladıktan sonra işler tamamen değişiyor. Websitenizin içerikleri ve anahtar kelimeleri burada hit sayısından dolayı yükselme yaşıyor, bugun hürriyet gazetesinde ki bir haber de websinizin url si geçmesi demek istediğiniz anahtar kelimede 1.sayfaya neredeyse günlük olarak yerleştiğiniz anlamına gelir fakat! Bu kalıcı bir trafik değilse yükselişinizde kalıcı olmayacaktır, burada ki durum aynı inşaa edilmiş backlink çalışmalarının kaldırılması gibi bir durum diyebiliriz.

Gelen trafiğin ancak sabit kalması durumunda websitenizin anahtar kelimeleri sıralamada kendini koruyabilir bu tarz çalışmalar yapmanızı önermiyoruz, fakat herkesin kendine göre bir çalışma modeli var o yüzden hiçbirşey diyemiyoruz, websitelerinizin içeriklerinizin ve kullanıcı etkileşimlerinizin önemini tam olarak anlamanız gerekiyor. Gerçekten kullanıcı aradığı şey ile alakalı içerikler geliştirmeli ve kullanıcılar en doğal yoldan sayfanıza erişim sağlamalıdır.

Hemen Çıkma Oranı ve Google Aramalarının Sonlandırılması

Herkese selamlar, bugun sizlere faklı bir konu daha aslında herkesin kullandığı bir terim hemen çıkma oranı, bu aslında ne demektir, hemen onu inceleyebiliriz.

Hemen çıkma oranı, websitenizin sayfalarından herhangi birine gelerek kullanıcının sayfanızda zaman geçirme süresidir, websitenize gelen ziyaretçi, sayfanızdan direk çıkar ve google aramalarına devam eder ve farklı bir sayfaya giderek orada zaman geçirerek google aramalarına devam etmezse ve diğer websiteden aradığını bulursa bu iyi birşey degildir.

Çok kelimeler lazım bu konuları aktarmak için fakat anlatabildiğim kadar anlatmaya çalışıyorum websitenize gelen ziyaretçinin web sayfanızdan çıkma hızına hemen çıkış oranı diyoruz. Hemen çıkma oranını düşürerek seo puanınızı arttırabilirsiniz, kullanıcılarınızın web sayfalarından aradıkları terimi sonlandıracak kalitede sayfalar geliştirmeniz PA ve DA için en mantıklı yol olacaktır.Google analtics üzerinde sayfalarınızın hemen çıkış oranlarını rahatlıkla takip edebilirsiniz.

× Bizimle Sohbet Edin