Kategori: Search Console

Multi Language SEO, Çoklu Dil Optimizasyonu

Arkadaşlar selamlar, küresel bir seo çalışması nasıl yapılmalıdır ? Bunun için en doğru SEO dil ayarları nasıl geliştirilmelidir ? Birden çok website kurmanıza gerek varmı ? Hadi hep beraber öğrenelim.

Türk firması olarak yurtdışında birden çok ülkede satış yapmak veya hizmetlerinizi genişletmek istediğinizde ne yapmalısınız ? Her dil için yeni bir domain ve içeriğe ihtiyacınız varmı ? Kısa bir şekilde bunu aktaracağım.

Subdomain İle Dil Geliştirmek

Arkadaşlar öncelikle bu konu deneyim veya tecrübesi olmayan arkadaşlar açısından kilit olabilir.Bu konuya bir açıklık getirmek istiyoruz. Örnek ; kendi domainimiz üzerinden gidebiliriz. Artsandigital.com Türkiye’de hizmet veren ve türkçe ile geliştirilmiş bir website .Ancak bu domain‘imiz ile İngiltere’de hizmet vermek istediğimizde, nasıl sorunlar ile karşılaşırız.

Dil Uyumsuzluğu

İngilizce ve ingiltere aramalarında sayfamızın görünürlüğü nerede ise imkansızdır, bu yüzden websitemiz’in domain uzantısına bir alt domain oluşturmalıyız.

https://uk.artsandigital.com ve domain’imizi oluşturduktan hemen sonra , websitemizin dilini değiştirerek ingilizce bir şekilde aktarımını gerçekleştirmeliyiz ve websitemizi oluşturmalıyız.

Searche Console Ülke / Dil

Bu yeni subdomain’imizin search console kayıtlarını gerçekleştirirken, ülke ve dil seçeneğini, ingiltere ve ingilizce olarak değiştirmeliyiz, bu şekilde çoklu dil seo çalışmamızın ana problem noktalarını halletmiş ve artık seo çalışması yapmak istediğimiz ülkeler için seo paketleri, backlink paketleri gibi dil uyumlu ve çalışmalarımızı devam ettirebiliriz. Eğer sizde yurtdışında satış veya hizmet vermek ve kafanızdaki problemleri sonlardırmak istiyorsanız.Bizim ile iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bol şanslar, şampiyon.

28 Günde Yükselmek, HITECH SEO

Herkese selamlar, aldığınız SEO geri dönüşlerinde sizlere vaad edilen 3ay ile başlayıp 24 aya kadar süren bu yolculukta başarının neredeyse kesin olmadığını biliyormuydunuz ? SEO çalışmalarınızda nasıl bir yol izlemelisiniz ki bu kadar süre beklemeden organik trafik ile etikişime geçebilirsiniz.

Gelin beraber öğrenelim ! Sizlere bu konuda kesin ve sonuç odaklı olacak olan SEO çalışmalarından bahsetmek istiyorum. Şimdi öğrenmeye hepberaber başlayalım.

Öncelikle domain yaşı çok yeni olmamalı aslında olmasıda çok sorun değil ufak bir otoriter çalışma ile buradaki açığınızı kapatabiliriz,. Hangi anahtar kelime grubunda yükselmek istediğinizi biliyorsanız, sizlere kısa bir çalışma ile ücretsiz olarak anahtar kelime grup planlamasını gerçekleştiriyoruz, bu anahtar kelime grubu ile alakalı içerik geliştirme yani sayfaların gelişim sürecini başlatarak iç bağlantı inşaa çalışmalarını yürütürken, eksik olan diğer sayfaların optimizasyonu gerçekleştiriyoruz.

Otorite Yükseltici

Bu çalışmalar ilerlerken background da search console ve dmca kayıtları ve ilk otoriter off page seo çalışmanızın düğmesine basıyoruz.Artık websitenizde yayınlanan herhangi bir sayfa ve içerik veya bu sayfalarda bulunan anahtar kelime ağırlığı yani arama motorunda ki pozisyon alma değerini yükseltiyoruz. Hemen ardından gerekli iç optimizasyonları revize ederken off page seo çalışmalarnızı geliştirmeye devam ediyoruz. Şimdi başarmaya başlayabilirsin, şampiyon.

Hangi Pazar için SEO ? Keep it +DIGITAL

Herkese selamlar, DMCA sorunları ile hala başınız derttemi ? Biz bu sorunları yaşamanızı sonlandırabiliriz. Hangi pazar için seo çalışmalarına ihtiyacınız var ? Bizimle iletişime geçerek paylaşabilirsiniz. Türkiye’de bir çok seo uzmanının belkide deneyimlemediği rekabet’in farklı boyutlarda yaşandığı AMP, DMCA gibi sorunların 301 yönlendirme ile domain aktarımları , backlink transferleri amp sorunları, dmca url kaldırma deneyimleri inanımaz finans yatırımlı linkbuiding dinamizminin yaşandı rekabetin gerçekten hissedildiği ve SEO ‘nun keyif verdiği bir çok pazar var. Siz hangisi için buradasınız ?

SEO Planlamaları

Sizlere kendi sektörel backlink desteğinin yanında SEO danışmanlığı ve yönetim hizmeti vermemizi isterseniz,1-3 aralığında istediğiniz anahtar kelimeleri 20 ile 40 gün arasında 1.sayfaya yükseltebiliriz . İsterseniz sıfırdan domain satın alım ile başlayan bu yolculuk host,ssl,protected ip tam kapsamlı hizmet, servis veya siz ne derseniz danışmanlık verebiliriz.

Herşey bi domain ile Başlar ! @godaddy

Sizlere öncelikle burası SEO’nun kökleri diyebilceğimiz hatta ilk tohumlandığı alandır. Böyle saçma sapan benzetmeler yaptığım için herkesden özür dilerim fakat çok iyi bir domain bulmak artık o kadar zor değil . Yalnızca arshive üzerinden kontrol edilerek 2010 ve altı kayıtlı domain bulmanız sizlere bir çok alanda , seo çalışmaları yürütülürken fayda sağlayacaktır. Bunlardan 1 tanesi, gerçekten iyi geliştirilmiş içerik ve on page linkbuiding çalışmalarına paralel inşaa edilecek olan off page linkbuiding çalışmalardır. Domain satın aldıktan sonra seo paketleri sayfamızdan 1 adet seçebilir veya kendinize özel bir paket geliştirebiliriz.

Backlink Çalışmaları ve SEO Fiyatları

Öncelikle bilince herşey kolay oluyor sonra düşününce bir DMCA kaydı url kaldırma sorununu 6 ayda 15 günlük 301 yönlendirmeleri sonucunda 2. veya 3.gün url kaldırma sorununu yaşayarak tecrübe ederek öğrendiğimizi size bildirmek isterim. Hiçbirşey kolay değil ve tabiki backlink çalışmaları tecrübeleri aktarımlar, aktarımdaki sorunlar, eklenecek backlinkler, DA ve PA değerli ,gerçek trafikli websiteler, PBN ler , Blog siteleri, dofollow lar nofollowlar derken neyin nerede nezaman nasıl inşaa edileceğinide bu şekilde tecrübe ederek geliştirildiğinide bilmek gerekir.

SO, bu gerçek şimdi aklınızdan bir anahtar kelime tutun, onu 1.sayfada görmek istiyorsanız inanın bana yaklaşık olarak gidecek yalnızca backlink ücreti, aşağıda sayı ve fiyat olarak yazacağım.

  • 200 Adet : 1.200 $ 20.000 TL
  • 100 Adet : 600 $ 10.000 tl

Evet ancak bunlar tek seferlik ödenen backlink fiyatlarıdır 1 kere ödüyorsunuz ve PBN yani ‘dofollowbacklinklerdir.

SEO Problemleri, AMP, DMCA,301 Yönlendirme, Domain Taşımacılığı, Kırık Backlinkler, Rakip Takip, .

bir çok sorun var ve bunların yönetimi, ahrefs,search console, derken yaklaşık olarak aklınızda tuttuğunuz anahtar kelimeyi 1.sayfaya yükseltecek SEO çalışması .

  • 30.000 TL’dir. yani aklınızda tuttuğunuz anahtar kelimenin 1.sayfaya getirilmesi toplam olarak 60.000 TL’dir.

Google Adwords Askıya Alınma Problemleri ve Sanal Kartlar

Herkese selamlar, bir işi çok iyi bilebilirsiniz ama bazen işler yolunda gitmeyebilir. Böyle durumlar hayatta herzaman mümkün o yüzden sadece sakin olup beklemek gerekir.

Bir Adwords uzmanı dahi olsanız, hesabınız askıya alınabilir bu websitesinde ki herhangi bir koddan , kullandığınız wifi internet ağından, laptopunuzdan veya masaüstü bilgisayarınızdan bi yerlerden google websitenizin reklamlarda çıkmasına bir duvar yerleştirebiliyor. Fakat böyle durumlarda ne yapmak gerekir, öncelikle bu durum çok normal dir, böyle durumlarda yapmanız gereken tek şey nedir ? Yapılması gerekenleri beklemek ve sakin olmak, google adwords hesabınız askıya alınmışsa , bir itiraz formu gönderebilirsiniz.

İtiraz Formu Gönderdiniz ve Cevap Gelmiyor ?

Google a itiraz formu gönderdikten sonra cevap gelmiyorsa ek, mesaj olarak devam etmenizde fayda var, en son işlem olarak, [email protected] bu mail adresi ile iletişime geçebilir ve bilgilerinizi gelen askıya alma mailini taraflarına iletebilirsiniz, bu şekilde size kesinlikle bir geri dönüş sağlanacaktır.

Google askıya alma durumu devam etse dahi, emin olun domain kolay kolay askıya alınmıyor ve farklı ip farklı pc üzerinden geliştirilecek yeni kampanya işe yarayacaktır,

Domain uzantıları ve Askıya Alınma Problemleri Sanal Kartlar

Domain uzantılarınız org, net, com gibi uzantılar olması durumunda hesaplarınız daha ciddiye alınma durumunun söz konusu olduğunu düşünmüyoruz. Ancak yukarıda uzantılarda domainleriniz ve kredi kartı sanal kartlarını kullanmanız size bir çok fayda saglayacaktır.

Askıda ki Domain SEO ‘yu Etkiler mi ?

Askıda ki domain hiçbir şekilde seo etki sağlamaz ancak search console üzerinden , domain incelemesi yapılarak güvenlik ve manual işlemler üzerinden bir sorun algılandığının veya algılanmadığının bilgisine sahip olabilirsiniz.

Search Console ‘Bağlantı Metni’ Eksikliği, Red Bağlantı Tespit Problemi

Herkese selamlar, bugun sizlere bağlantı metni, hakkında birşeyler aktarmaya çalışacağım, bir çok sektörde eğer seo çalışmalarınızın hakkını verirseniz, bu işi kafanızda yönetebiliyorsunuz, websitenizi tanıyor, ieçeriklerinizi, sıralamalarınızı ve rakiplerinizi yakından takip ediyorsanız, website lerini takip etmek ve kontrol etmek için search console yeterli bir google aracıdır, ve yanında google analytics vs kullanıyorsanız, hiç bir seo aracına ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Ancak; Websitelerinize geliştirilen bağlantı çalışmaları rakipleriniz tarafından geliştiriliyorsa işte ozaman biraz hızlı olmanız gerekebiliyor ve burada google search console gerçekten yavaş kalabiliyor. Bağlantılarınızın sayfanıza search console aracına düşmesi 15 günü alırken geniş bir bağlantı stratejisi geliştirmişse rakibiniz bu sefer aralarından hangisi, kendi normal backlink leriniz bunları tespit etmek oldukça zor ve imkansız diyebiliriz. Search console bağlantı metinlerini sizinle paylaşsa dahi bağlantı metnine tıkladığınız zaman hangi bağlantıların bu metin ile tarafınıza link inşaası yapıldığını gerçekten tespit edemiyorsunuz, işte burada ahrefs devreye giriyor, ve baglantı metnine tıkladığınız zaman hangi baglantılar ile size hangi linkler gönderilmiş tek tek görebiliyor ve text olarak indirebiliyor ve rahatlıkla, red baglantı dosyanızı google red baglantı aracına yükleyebiliyorsunuz.

Sonuç : Google, neden böyle birşey yapıyor anlamak mümkün değil, fakat bağlantı çalışmaların önemi bu kadar ortadayken bu bölgenin bu şekilde eksik ve boş kalması oldukça üzücü.

× Bizimle Sohbet Edin