Kategori: SEO Araçları

Backlink nedir? On,off page linkbuilding

Selamlar, google bot’u burda ise konuya başlıyorum. Ve bu yazımı backlink paketleri sayfama şimdiden bağladım ancak bunun için url eklemem gerekecek mi ? – Evet . – Ok, ekliyorum hemen.

Birşey daha sormak istiyorum kalın olayını? – Bitir. Ok. So başlıyoruz yazımızı backlink paketleri sayfamıza bağladık artık bu yazımızın dinamizmi o sayfamın dinamizmine eklenecektir bu bir on page buildingdir. Backlink tam olarak bu değildir ama mantık tam olarak bumudur ! – Olabilir. – Ok.

Backlink nasıl geliştirilmelidir ? -H2 ne durumda gobot – Başlık. -Ok.

Arkadaşlar tabikide hacklink olayını tamamen unutun çünkü insanın içine ve kişiliğine karakterine falan saçmalık değil uzun kısa buradaki tetiklemeleri tutabilmeniz için ben olmanız gerekir yoksa yönetemezsiniz. İnanın hiç gerek yok birde inanılmaz yabancı olsun vs düzgün ve tertemiz bir backlink inşaa etmek gerekir. Ancak bunu yapacağız ama nerede diye soranları duar gibiyim .So, önce profil açıp website url si ekleyip kaçmayın arkadaşlar. Sayfanızı adam gibi inşaa edin.

R10.com da seo paketleri satılıyor, backlink vs, https://www.r10.net/sosyal-backlink-paketleri/ buyrun buradan inceleybilirsiniz, adam pingleme yazmış, ! Ne pingi dostum.

Neyse öncelik ile linkbuilding çok ayrı bir deneyim gerektirir. Sosyal medya hesaplarında eklenen url ile hiç birşey kazanamazsınız. Ancak rekabetsiz sektörler için işe yarayacaktır. Peki ne yapmalıyız ? Ok

Not. comment backlink sonu olmayan bir yol arkadaşlar uzak durun r10.com da satılıyor. Senden sonrasını göremediğin hiç bir yolculuk doğru değildir. (uzak durun)

Nasıl backlink ? Nerede bu backlinks ?

Arkadaşlar öncelikle backlink almak için backlink alma zamanının gelmesi için , websayfanızın tüm içerik ve sayfa düzenlemeleri geliştirilmiş ve tabiki websayfanızın iç dinamikleri url yapıları ve içerikler anahtar kelime planı merkezinde geliştirilmiş olmalıdır. İç bağlantı ile dış bağlantı beraber gelişsin.

(Aga alın bi domain sadece domain, https yapın veya yapmayın linkleyin, linkleyin ne bulursanız, sonra ana domaininize 301 yönlendirme yapın ! Search console ‘dan onay bile vermeyin. htacces dosyasına bile gerek yok cpanelden redirect üzerinden yapabilirsiniz. Tamam. Kendimi cem uzan gibi hissettim.Gerçekten yaşamsal birşeyler inşaa ediyorsanız, sonunu düşünmelisiniz. Doğru adımlar ile ilerlemelisiniz.R10.com dan uzak durmalısınız.

Yani iç bağlantı dahi bitmiş olsa en azından %60 websitenizin ne olduğu ve dinamikleri ortaya çıkmalıdır ki dışarıdan aldığınız bağlantı puan ı websiteniz ile çarpışarak daha yüksek bir puanlama kazansın. So bitiriyorum, bende artık seocu gibi davranıp anlatmıyorum .

Profile backlink;

Ancak adam gibi profil oluşturmanız hakkınızda resimler paylaşımlar gerekmektedir, yalnızca profil açarak website url bölümüne ekleme yapmanız size minimal rekabetsiz pazarlarda puan sağlayacaktır.

Forum Konu/Comment Backlink;

Arkadaşlar yukarıda comment backlink kin korkunç olduğundan bahsettim edu gov comment ee sonra altında binlerce eklenecek ve binlerce eklenmiş vs forumlar en azından sağlıklı bölgelerdir ancak onuda forum backlink yani forum a giriş yaptıktan sonra websiteniz ile alakalı kategorileri bulup orada paylaşım veya yorum yapmanız gerekmektedir.

Social bağlar;

Paylaşımlar en son önce profillerinizi gerçekten bir profil gibi oluşturduktan sonra paylaşım ve #hastag yöntemi ile bir websitenize nasıl önem gösteriyrsanız içerikten resimlere bu şekilde değer verilmelidir.

B-Links

Blog backlinkler, aslında hepsi birbirine bağlı gibi demi ! Profil çok iyi oluşturulmalı içerikler hakkımızda, paylaşımlarınız yani aktif kullanmayacağınız yada kullanılmayan hiç bir yukarıdaki modeller tabikide fayda sağlayacaktır. Nedir yani ! SEO . HERKES YAPABİLİYOR ! MANTIK .. SEO.. yani interneti güzel ve verimli kılmak için daha fazla boş beleş gürültü değilde ! gerçekten her platformun değerini ve hacmini kullanarak … vs

Ve geldik sona ! herkes bilmez . bende söylemiyorum.

Anahtar kelime hacimleri ve seo planı

Herkese selamlar, nasılsınız. Seo çalışmalarınız nasıl gidiyor, umarım iyidir.Sizlere bugun seo çalışmalarınıza başladaman önce yapılması gereken planların en başında gelen anahtar kelimeler,hacimler ve grubları hakkında bilgi paylaşmak istiyorum. Arkadaşlar anahtar kelimeler tam olarak sizlere satış yapmak veya hizmet vermek istediğiniz pazarı ortaya çıkartır. Anahtar kelimeler‘in hacimleri ile toplam pazar aranmalarını tespit edebilir veya kendi pazar hacminizi belirleyebilirsiniz.

Toplam pazar hacmi

Anahtar kelimelerinizi planlarken kullanabileceğiniz bir çok araç var ancak siz google adwords’ün ücretsiz olarak sağladığı keyword planner’ı kullanabilirsiniz Tabiki alternatif olarak ahrefs,semrush gibi seo araçlarını kullanarak daha detaylı bilgilere erişibilir, ve rekabet derecelerinide ölçümleyebilirsiniz.

Pazar hacim belirleme

Anahtar kelimelerinizi hacimlerine göre ve alaka düzeylerine göre grublar halinde geliştirerek, oluşturduğunuz anahtar kelime grubu merkezin’den ayrılmadan içerikleriniiz ve title description gibi detaylarınızı geliştirerek on page seo çalışmalarınızı neredeyse tamamlamış olursunuz.

Bu şekilde bir planlama ile seo yapmanız sizin içine en doğru çalışma şekli olacaktır, kendi anahtar kelime grublarınızı oluşturabilir ve farklı pazar hacim’leri belirleyebilirsiniz. Buradaki hacim pazar’ınızı kontrol etmeniz anlamına gelir! Neredeyse. Ve hatta kendi pazar hacminizi büyütebilir ve sosyal medya yönetimi aracılığı bi genişlemeyi hızlandırabilir ve ölçeklendirebilirsiniz. Bol şanslar, şampiyon.

SEO analizi nasıl yapılır, iç ve dış sayfalar

Selamlar, bugun sizlere seo analizi hakkında bilgiler paylaşmaya çalışacağım.Websitelerinizin seo analizlerini yaparken nerelere dikkat etmelisiniz, hangi noktalar üzerinde zaman harcamalısınız bu konuları aktarmaya çalışacağım.

Sayfa içi seo analizi

Websitelerinizin iç sayfalarını geliştirirken çok dikkat etmelisiniz, geliştireceğiniz içerikler’den url yapılarına, url yapılarının kendi arasında kurdukları url işbirlikteliklerine kadar alaka düzeyi yüksek çalışmalar olduğundan emin olmalısınız.

Title description;

Websitelerinizin iç sayfalarının seo analizini yaparken öncelikle title ve descriptionlarını mercek altına alarak, doğru bir çalışma olduğundan emin olmalısınız.Wordpress alt yapı kullanıyorsanız, yoast seo size bu konuda oldukça yardımcı olmaktadır. Başlık ve açıklamalarınızda kullanacağınız anahtar kelimeler daha önce planlanmış olmalıdır. Planlanan bu anatar kelimeler üzerinden kuracağınız title ve description’lar direk olarak sıralamalarınızı etkileyecek bir çalışmadır.

İçerik detayları;

Sayfalarınızın title description ile temas kuracağı dinamik noktası olan içerikler, hayati önlem taşımaktadır.Kullanıcı bu içerikler ile sayfanızda zaman geçirmekte olup aradıkları bilgi veya detayı bu paylaşım aracılığı ile öğrenmektedir. İçeriklerinizin kullanıcıların ilgisini çekmesi için kullanıcıların aradıkları veya farklı websayfalarında bulamadıkları alakalı ve aranma ile etkileşime geçirebilecek bilgiler içermelidir.

Sayfalar arası bağlantılar ;

Her sayfa kendi başına bir otorite derecesi temsil etmektedir, bu demek oluyor ki sayfalar arasında kuracağınız bağlantı inşaası otorite derecenizi arttırmak için en iyi yöntemdir. Sayfalar arası kuracağınız bağlantı köprüleri çok dikkatli planlanmaldır. Bir sayfadan başka bir sayfaya giden bağlantı veya sayfalar arasında kuracağınız bağlantı websitelerinizin on page seo otorite derecesini arttırakta olup ne kadar kaliteli bağlantı birlikteliği geliştirirseniz dereceniz ve daha sonra gerçekleştireceğiniz off page seo çalışmalarında fayda sağlayacaktır.

Resim optimizasyonlar;

Kullandığınız resimler içerikleriniz’in nerede ise ne anlatmak istediğini anlatan paylaşımlar, olmalıdır ve optimizasyonları, ölçü ve kayıt isimler oldukça önemlidir, burada anahtar kelime merkezli geliştireceğiniz resim alt metin’leri seo puanlamanızı arttıracak ve kullanıcıların anlama ve içerik ile etkileşimini arttırmada önemli bir rol oynayacaktır.

Sayfa dışı seo analizi

Websitelerinize farklı sayfalar üzerinde geliştirilen çalışmalar arama görünürlüğünüzü etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Dikkatli bir analiz ve sürekli takip sizlere seo çalışmalarınızda tam kontrolü sağlayacaktır.

Bağlantı kontrol

Websitelerinize gelen bağlantılar arama ağında görünürlüğünüzü arttıran en önemli kriterlerdir.Doğru geliştirilmiş bir sayfa içi seo sonunda uygulanacak bu işlem ile websiteleriniz hızlı ve kaliteli bir yükselme yaşayacak ve burada ki bağlantı analizi iyi veya kötü bağlantılarınızı tespit etmede size fayda sağlayacaktır.Websitelerinize gelen kötü amaçlı bağlantı çalışmaları sıralamalarınızı kötü yönde etkileyebilir ve sıralamaya girmemenizi veya geri pozisyona düşmenizi sağlar. Bağlantılarınızı sık sık kontrol etmeniz gerekir, ahrefs ile bu analizleri rahatlık ile yapabilirsiniz.

SEO nerede başlar ve biter ? Anahtar temaslar!

Herkese selamlar, bugun artık başlık geliştirirken bir cümle gibi her kelime’nin büyük harf ile başlamasını sonlandırıyorum. Tekrar merhaba, arkadaşlar bugun sizler ile seo’nun nerede ve nasıl başladığı ve nerede ve nasıl sonuçlandığı üzerine bir yazı paylaşmak istiyorum.

Bugun ki konumuz başlangıç ve bitiş noktaları. Arkadaşlar seo, kafada başlar ve kafada biter. Nasııııl ? Diye bir ses duyar gibi olmuyorum fakat, bu konu gerçekten böyledir seo öncelikle kafada planlanır ve google aramalarında görünürlüğünüz ve sıralamalarınız oluşmaya başladıkça kafaya tekrar güncellenerek çıktı girdi yapar ve tekrar kafada gelişmeye başlar ancak bu 2 aynı kafa’nın arasında neler olur ! Konuyu unuttum.

Ok. So, websitelerimizin iç tasarımını gerçekleştirmeden önce iyi bir anahtar kelime planlaması geliştirmiş olmamız gerekiyor, bunun için google adwords keyword planner’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, veya üşenmeyeceğim ve yazacağım. Semrush veya ahrefs gibi seo araçları kullanabilirsiniz. Papara,ziraat bankası veya garanti bankası kullanıyorsunuz (hesap kartı olabilir ) sanal kart oluşturarak, semrush 15 günlük deneme sürümünü ücretsiz olarak alabilir ve daha sonra 15 günün bitiminde sanal kartınızı kapatabilirsiniz. Ahrefs deneme sürümünü kapattığı için 99 dolar minumum ödemeniz gerekecektir.

Anahtar kelime kümeleri

So, anahtar kelime planlar’ken hacimleri merkez’e alarak kendinize küçük şemalar çizmelisiniz, bu şemalar size anahtar kelime grublarını oluşturmak için harika bir ayrıştırıcı olacaktır. Anahtar kelimelerinizi ”sıralı eşleşme” merkezinde geliştirmeli ve belli aralıklarda anatar kelime sayısı değil ancak ”toplam anahtar kelime hacimleri” belli bir dengede olmalıdır.

Anahtar içerikler geliştirme

Anahtar kelime grublarınızı geliştirdikten sonra elinizde belli grublar’da kelimeler ve bunların hacimleri olacağından dolayı, bu grubları ayrı ayrı değerlendirmelisiniz. Anahta kelime grubu merkezinde içeriklerinizi geliştirirken, bir kullanıcı gibi düşünmeli ve kullanıcıların ilgi,alakası ve sorunları üzerinden geliştirdiğiniz bu içerikler gerçekten doğal ve optimize edilmiş olmalıdır.

Anahtar url yapıları

Websayfalarınızın url yapıları oldukça önemlidir, bir nevi kanallar diyebileceğimiz bu alan çok dikkatli geliştirilmelidir. O yüzden linkbuilding ciddi bir iştir, bir websayfası geliştirirken url yapıs ne kadar önemli ise bir url nin başla bir url ile teması yani bağlantı bütünlüğü stratejiside okadar değerli ve önemlidir.Url yapılarımızı anahtar kelimeler ve aranma hacimleri üzerinden geliştirmek doğru bir yol olacaktır.

İç bağlantı şeması

Arkadaşlar işte geldik en kritik noktaya ! Burası çok değerli, yukarıda da belirtiğim gibi url yapısı ne kadar önemli ise sayfaların birbirleri ile geliştireceği iç bağlantı inşaası okadar önemlidir. Burada anahtar kelime grublarına inerek, birbirleri ile alakalı olan anahtar kelime grubları üzerinden geliştirilen sayfaların birbirleri ile bağlantı inşaası geliştirmesi en doğru seçenek olacaktır. Burası çok ince düşünülmeli, planlanmalı ve geliştirilmelidir.

Dış bağlantı temasları

Son aşamaya gelmeden artık sayfalarımızın birbirleri ile geliştirikleri harika bağlantıların yarattığı iç güç ve kullanıcıların sorunları ve alakaları ile alakalı ve hacimleri olan anahtar kelimeler üzerinden geliştirilen içeriklerin dış bağlantı temasları ile güçlü bir otoriter konuma geçmesini sağlayacak hamle ! Geliştirilecek olan dış bağlantı inşaası ile mümkündür ! Artık anahtar kelimeler ve +anahtar kelimeler google aramalarında kendilerine sıralamalar kazanmaya başlamıştır bile.

Seo sayfaları, rakipler ve denge

Son aşama tekrar kafaya gelerek artık, websitenizi takip ederken, backlink analizlerinizi gerçekleştirirken rakiplerinizi takip ederken, google aramalarını sürekli anahtar kelimeleriniz ve pozisyonları rakipler ve pozisyonları derkeeen ! Pazar ve güç arasındaki köprü kafanızda kurulur. Ve bu aşamadan sonra seo’yu kafanıza tekrar çıktı girdi yaparak bilirsiniz ki ! Denge derecesi nedir. Bu aşamadan sonra kafanızda bir aralık oluşur ve bu aralıkla seo çalışmalarınızı sürdürmeye devam edebilirsiniz. Bol şanslar, şampiyon.

Türkiye’nin İlk Linkbuilding Ajansı. +DIGITAL

Herkese selamlar, bugun sizler ile aslında bildiğiniz ama gene detaylandırılmayan bir konu üzerine bir şeyler paylaşacağım. Linkbuilding ajansı veya ajansları neler yapar ? SEO ile alakaları nedir, Türkiye’de linkbuilding ajansı varmıdır ? Hadi gelin hepberaber bu konu üzerine bildiklerimizi güncelleyelim.

Türkiye’deki linkbuilding ajans boşluğunu dolduran tek firma artsandigital.com‘dur. Sizlere linkbuilding yani off page seo alanında geniş bir backlink ağı ve bir çok backlink modeli geliştiriyoruz ? Backlink paketleri satan firmalar tam olarak linkbuilding ajansı diyebilirmiyiz ? Bunu hiç düşünmeye bile gerek yok tek tip backlink hizmeti veren firmalar tabikide linkbuilding ajansı değildir.

Neler Yaparız ?

Öcelikle websitelerin ahrefs seo tool aracılığı ile analizini gerçekleştiriliyor. Bu analiz ile beraber websitenizin tüm detayları ortaya çıkıyor. Websitelerinizin backlink geçmişleri , yeni backlinkler, referans veren domainler ve kırık backlinkler detaylı bir şekilde incelenir. Sizlere bağlantı veren websiteler arasında kalitesiz ve kötü olanlar red bağlantı olarak search console aracılığı ile google’a bildirilir. Bu şekilde öncelikle websitelerinize gelen dış bağlantılar analiz edilir ve şekillendirilir.

On Page Linkbuilding ve İçerik

Daha sonra anahtar kelime merkezli iç bağlantılarınız analiz edilerek, yeni bir grafik çizilir bu grafik nasıl bir off page seo, yani linkbuilding geliştireceğiniz ile tamamen doğru orantılıdır. Sayfalar belirlenir ve kendi aralarında dış bağlantı stratejisine hazır bir şekilde on page linkbuilding çalışması gerçekleştirilir.

On page link building ile hangi anahtar kelime grubları hedeflenecek ve bu gruba uygun içerik geliştirme yönlendirmeleri tarafınıza iletilerek artık güç bölgesi olan off page seo çalışmalar başlatılır. Sizlere nasıl ve hangi modellerde backlink hizmeti verebiliriz, bunları madde madde olarak açıklayacağım.

  • Yüksek DA ve PA Backlink (+60 DA )
  • Hit Değeri Yüksek Websiteler (+10k,+150K )
  • PBN Çalışmalar ( Personality Domain Link )
  • Blog Websiteleri
  • Comment Backlink ( +70 DA )

Yukarıdaki çalışmalar bütününü sizler için gerçekleştiren firmalara linkbuilding ajansı denir Bu tarz çalışmaları Türkiye’de tam olarak yapan gerçekten. Dünyada ise bu alan hindistan üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sizler’e Türkiye’nin ilk linkbuilding ajansı hizmeti veren bir firma olarak elimizden gelen tüm bilgi ve deneyimi paylaşmaya hazırız. Bol şanslar, Şampiyon.

Disavowed Links ‘Red Bağlantılar ‘

Bu işlemi yaptıktan sonra on yaparak eklenen red bağlantılar görünmez moda girer ve yeni gelen veya eklemeyi atladığınız red bağlantıları daha rahat görme veya tespit etme şansınız olur.

Disavowed links , türkçe anlamı ile red bağlantılar anlamına gelmektedir. Yani olarak disavowed nedir ? diye türkçe karşılığını ararsanız , itiraz etmek , red geçmek yani bu bağlantıları ben eklemedim lütfen bu bağlantılardan ben sorumlu değilim demek.Peki burada kiminle muhattap oluyorsunuz tabikide google ile. Google’a search console aracılığı ile diyorsunuz ki ben bu bağlantılardan sorumlu değilim, bunları reddediyorum. İşte bu işlemi tam olarak https://search.google.com/search-console/disavow-links bu adresten yapabilirsiniz..

Ahref,Moz Semrush ve Anchor Text

Arkadaşlar bir websitemin 12.000 adet red bağlantısı var, bu ciddi birşey ve bu bağlantıları google search console aracılığı ile tespit etmeye kalkmanız oldukça zor mümkünmü tabikide mümkün. Tek tek url leri check ederek bunu yapabilirsiniz, tabiki 300.000 400.000 de normal bağlantınız varsa bunları içerisinde tespit etmek oldukça zor bir iş. İşte tamda bu noktada ahrefs devreye giriyor, inanın bana moz ve semrush bu konuda boş ve neden boş olduğunuda çok iyi biliyorum. Ve bilmediğiniz bir çok şeyi biliyorum.

Ahrefs üzerinden anchor text e tıklayarak bağlantı metninden önce domainleri tespit ediyoruz, seo ile ilgili bir sayfaya farklı bir kelimeden link inşaası gerçekleşmişsse o kelime ile gelen domain leri anında tespit edebilirsiniz. Fakat bazen ahrefs in anchor textine düşmeyip bağlantı bölgesine düşen red bağlantı türleri oluyor, bunlar içinde gelen bağlantılar veya bağlantılar bölgesinden rahatlıkla tespit ederek txt. dosyanızı oluşturabilirsiniz işte burada oluşturulan sayfayı ahrefs.com adresinde ki red bağlantı bölgesine yüklemeniz gerekir.

Peki red bağlantılar nasıl Yüklenmeli ?

Red bağlantıları kaydetmenin 2 modeli vardır biri url adresini direk yazarak diğeri domain adresini yazarak. Birinci şekilde url yapısını yazdığınız zaman ahrefs’in gördüğü ama google’ın görmediği, google’n taradığı ama ahrefsin taramadığı bir kaos a dönüşüyor bu yüzden en temiz yol aşağıda yazılmaktadır.

  • domain:reddedilen.com

Bu şekilde txt. dosyanızı hazırlayarak yukarıda yazdığım google red bağlantı aracına yüklemeniz yeterli olacaktır.

WP Optimize, SEO Puan Arttırma Yöntemleri

Selamlar, sizlere bugun wp optimize den kısaca bahsetmek istiyorum. Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki SEO çalışmalarınızı wordpress alt yapılı websitelerde yapmak oldukça rahat. Bu rahatlığı sizlere sağlayan ana unsurlar arasında pluginler yer almaktadır. Yoast SEO gibi Wp optimize gibi harika pluginler ile SEO yapmak oldukça kolay.

WP Optimize Ne İşe Yarar ? SEO İle Bağlantısı Nedir

WP optimize sizlere aslında database kaynaklı bir plugindir, dosyalarınızın sıkıştırılması yani boşluğunun alınması kod yapılarından ve dosyalardan ve trash comment spam comment,post metaları tüm gereksiz cızırtıyı ortadan kaldırmaktadır, kolay bir kullanımı vardır kurduktan hemen sonra run tuşuna tıklayarak çalıştırabilir ve websitenizin tüm gereksiz pisliğini ortadan kaldırır ve boşlukları sıkıştırarak website nin daha hızlı açılmasına dahi katkı sağlamaktadır. Wp optimize bu işe yarar kullanımı oldukça kolaydır.

En İyi Backlink Analizi Hangi SEO Araç İle Yapılır ?

SEO nun olmazsa olmazları arasında yer alan backlinkler. Evet backlink en iyi hangi seo araçları ile yapılabilir, biraz seo araçlarını backlink departmanlarını inceleyelim, SEO nun ilk araçlarından diyebileceğimiz MOZ bu konuda kesinlikte sınıfta kalır, fakat ahrefs in vizyonu gerçekten bu konuda tartışılcak gibi değil, ahrefs en iyi backlink analizlerini yapan seo araçtır, fakat ücretsiz versiyonu yani ahrefs webmaster tools bu konuda diğerlerine göre gene iyidir, bedava versiyonu bile bu konuda üstündür, eminim ki bedava bile olsa en iyi biz olmalıyız sloganı ile deneme sürümünü kapattı.

Semrush bu konuda oldukça karışık bir seo araçtır, hatta semrush çok karışık ve anlamsız karışıklığı ile kafa karıştıran ve hatta kafası karışık bir seo araç geliştirmektedir, kendilerinin kullanıcı deneyimine ciddi anlamda ihtihyaçları vardır.

Türkiye’de SEO ve SEO Araçları

Türkiye’de seo tam olarak anlaşıldığını düşünenlerdenseniz bu yazı size göre değil, çünkü seo nedir ? spor ayakkabı nedir ? seo uzmanı nedir ? Türkiye’de SEO Nedir ? SEO Nedir ? Seo ne değildir, SEO , Search Engini Optimizasyonu , yani arama motorlarına göre optimizasyon yapmak anlamına gelmektedir.

Fakat konu tam olarak öyle değildir, burada merkez kullanıcı olarak alındığı zaman kullanıcının kendini tam anlamı ile aradığı terimde arayışını tamamlamış olma durumu ve farklı bir aramaya ihtiyaç duymama hali diyebiliriz. So, kullanıcıların aradığı terimler üzerinden geliştirilen sayfalar kullanıcının aradığı terim ile kendisi ve sayfa arasında kurulan 3 lü denge durumuna SEO denir.

Peki Türkiye’de ve dünyada SEO araçlarının gelişmeme durumu nedir ? Bu konu oldukça gizli ve kilitlidir, tabikide nedenini biliyor ve konuyu ahrefs e baglayarak kapatıyorum. Ahrefs bu işi en iyi bilenler arasında olabilir fakat arama motorlarında var olmak isteyen websitelerinin taleplerini çok iyi anlamış ve bu konu kontrol altında tutarak kendi liderliğini korumaktadır. Neden Moz bitti veya semrush hep aynı ..Çünkü ahrefs. locked.

Ahrefs Webmaster Tools

Selamlar, ahrefs trial ın kapattı, ddos guard free ip ve ssl ürünü kapattı fakat ahrefs’in ücretsiz webmaster tools undan haberi olmayanlar için bu yazı duyuru niteliğindedir.

Ahrefs, uzun yıllar ve hala SEO araçları arasında en iyisi olmaya devam etmektedir, zaten toplamda 3 adet seo tools vardır ve 2 tanesi hiçbir işe yaramamaktadır, ahrefs i ahrefs yapan özelliklerinde biri backlink analizleridir, fakat ahrefs backlink analizlerini webmaster tools da hiç geliştirmemiş değil ancak premium sürümlerinde oldugu gibi red baglantı alanının gelişmemiş olması oldukca can sıkıcı.

Neden ?

Çünkü büyük e-ticaret firmaları veya kurumsal firmalar, veya yüksek hit alan websitelerin anti backlink sorunu vardır bu sorunu webmaster tools dan takip ettiğiniz zaman kafanız hiç bir zaman rahat degıldır, ama genede siz ahrefs sin webmaster tools una ücretsiz üye olarak website otoriteniz, backlinkleriniz ve trafiğiniz hatta trafik değerinizi rahatlıkla öğrenebilir ve search console ile beraber kullandığınız zaman 99 dolarınız olmasada websıtenızın geleceğini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

× Bizimle Sohbet Edin