Kategori: Domain

Multi Language SEO, Çoklu Dil Optimizasyonu

Arkadaşlar selamlar, küresel bir seo çalışması nasıl yapılmalıdır ? Bunun için en doğru SEO dil ayarları nasıl geliştirilmelidir ? Birden çok website kurmanıza gerek varmı ? Hadi hep beraber öğrenelim.

Türk firması olarak yurtdışında birden çok ülkede satış yapmak veya hizmetlerinizi genişletmek istediğinizde ne yapmalısınız ? Her dil için yeni bir domain ve içeriğe ihtiyacınız varmı ? Kısa bir şekilde bunu aktaracağım.

Subdomain İle Dil Geliştirmek

Arkadaşlar öncelikle bu konu deneyim veya tecrübesi olmayan arkadaşlar açısından kilit olabilir.Bu konuya bir açıklık getirmek istiyoruz. Örnek ; kendi domainimiz üzerinden gidebiliriz. Artsandigital.com Türkiye’de hizmet veren ve türkçe ile geliştirilmiş bir website .Ancak bu domain‘imiz ile İngiltere’de hizmet vermek istediğimizde, nasıl sorunlar ile karşılaşırız.

Dil Uyumsuzluğu

İngilizce ve ingiltere aramalarında sayfamızın görünürlüğü nerede ise imkansızdır, bu yüzden websitemiz’in domain uzantısına bir alt domain oluşturmalıyız.

https://uk.artsandigital.com ve domain’imizi oluşturduktan hemen sonra , websitemizin dilini değiştirerek ingilizce bir şekilde aktarımını gerçekleştirmeliyiz ve websitemizi oluşturmalıyız.

Searche Console Ülke / Dil

Bu yeni subdomain’imizin search console kayıtlarını gerçekleştirirken, ülke ve dil seçeneğini, ingiltere ve ingilizce olarak değiştirmeliyiz, bu şekilde çoklu dil seo çalışmamızın ana problem noktalarını halletmiş ve artık seo çalışması yapmak istediğimiz ülkeler için seo paketleri, backlink paketleri gibi dil uyumlu ve çalışmalarımızı devam ettirebiliriz. Eğer sizde yurtdışında satış veya hizmet vermek ve kafanızdaki problemleri sonlardırmak istiyorsanız.Bizim ile iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bol şanslar, şampiyon.

SEO Uyumlu Link,Kullanıcı Uyumlu İçerik Nasıl Geliştirilmelidir ?

Herkese selamlar, bugun sizlere aslında son zamanlarda çıkan ;” Google güncelleniyor ” vs gibi. Aslında bunun için bu güncellemeyi beklemenize hiç gerek yoktu. Gerçekten doğru bir seo çalışması gerçekleştirmek ve kalıcı bir şekilde kullanıcılarınızla etkileşimde kalmaya devam etmek istiyorsanız ! Yapmanız gereken kullanıcılarınızın sorunlarını ve aradıkları terimler arasında bir grafik oluşturmaktır.

SEO uyumlu makele, SEO uyumlu vs vs, ” okey ancak burada kullanıcı uyumlu içeriklere odaklanarak SEO uyumlu link grafiği geliştirmelisiniz.Kullanıcılar , anahtar kelime ile başlayan içerikler ile değil ne aradığı ve hangi sorunlar ile karşılaştığını iyi tespit eden ve bu boşluğu dolduran websiteler ile iletişim kurarak , website ve kendi aralarında bir etkileşimin oluşmasını sağlarlar. Bir youtube video’su gibi düşünebilirsiniz, bunu açıklamıyorum bile oldukça basit.

SEO Uyumlu Link Grafiği

Burada kullanıcılar için geliştirdiğiniz içerikler’in aynı off page seo’da gerçekleştirmek için planladığınız stratejiler gibi ; alakalı ,veya sektörel linkbuilding çalışmalarını herkes bilir, burada yazılar arasında alaka düzeyi merkezinde üzerinden modellenecek iç linkleme çalışmaları ile, anahtar kelime grublar’ının dinamik optimizasyonlarını yükseltmiş ve otoriter bir ağa dönüştürmüş olursunuz.

SO, kullanıcılar’ın aradıkları ve diğer website ziyaretlerinde yaşadıkları sorunları iyi tespit edebilirseniz, bu boşluk hacmini geliştirdiğiniz içerik ile kullanıcı etkileşimlerini arttırarak geliştireceğiniz diğer yazılar arasında birbirleri ile alaka düzeyi yüksek iç link modellemesi ve ardından geliştireceğiniz off page seo çalışmaları ile , hızlı ve kalıcı yükselmeniz kaçınılmazdır. Bol şanslar, şampiyon.

Hangi Pazar için SEO ? Keep it +DIGITAL

Herkese selamlar, DMCA sorunları ile hala başınız derttemi ? Biz bu sorunları yaşamanızı sonlandırabiliriz. Hangi pazar için seo çalışmalarına ihtiyacınız var ? Bizimle iletişime geçerek paylaşabilirsiniz. Türkiye’de bir çok seo uzmanının belkide deneyimlemediği rekabet’in farklı boyutlarda yaşandığı AMP, DMCA gibi sorunların 301 yönlendirme ile domain aktarımları , backlink transferleri amp sorunları, dmca url kaldırma deneyimleri inanımaz finans yatırımlı linkbuiding dinamizminin yaşandı rekabetin gerçekten hissedildiği ve SEO ‘nun keyif verdiği bir çok pazar var. Siz hangisi için buradasınız ?

SEO Planlamaları

Sizlere kendi sektörel backlink desteğinin yanında SEO danışmanlığı ve yönetim hizmeti vermemizi isterseniz,1-3 aralığında istediğiniz anahtar kelimeleri 20 ile 40 gün arasında 1.sayfaya yükseltebiliriz . İsterseniz sıfırdan domain satın alım ile başlayan bu yolculuk host,ssl,protected ip tam kapsamlı hizmet, servis veya siz ne derseniz danışmanlık verebiliriz.

Herşey bi domain ile Başlar ! @godaddy

Sizlere öncelikle burası SEO’nun kökleri diyebilceğimiz hatta ilk tohumlandığı alandır. Böyle saçma sapan benzetmeler yaptığım için herkesden özür dilerim fakat çok iyi bir domain bulmak artık o kadar zor değil . Yalnızca arshive üzerinden kontrol edilerek 2010 ve altı kayıtlı domain bulmanız sizlere bir çok alanda , seo çalışmaları yürütülürken fayda sağlayacaktır. Bunlardan 1 tanesi, gerçekten iyi geliştirilmiş içerik ve on page linkbuiding çalışmalarına paralel inşaa edilecek olan off page linkbuiding çalışmalardır. Domain satın aldıktan sonra seo paketleri sayfamızdan 1 adet seçebilir veya kendinize özel bir paket geliştirebiliriz.

Backlink Çalışmaları ve SEO Fiyatları

Öncelikle bilince herşey kolay oluyor sonra düşününce bir DMCA kaydı url kaldırma sorununu 6 ayda 15 günlük 301 yönlendirmeleri sonucunda 2. veya 3.gün url kaldırma sorununu yaşayarak tecrübe ederek öğrendiğimizi size bildirmek isterim. Hiçbirşey kolay değil ve tabiki backlink çalışmaları tecrübeleri aktarımlar, aktarımdaki sorunlar, eklenecek backlinkler, DA ve PA değerli ,gerçek trafikli websiteler, PBN ler , Blog siteleri, dofollow lar nofollowlar derken neyin nerede nezaman nasıl inşaa edileceğinide bu şekilde tecrübe ederek geliştirildiğinide bilmek gerekir.

SO, bu gerçek şimdi aklınızdan bir anahtar kelime tutun, onu 1.sayfada görmek istiyorsanız inanın bana yaklaşık olarak gidecek yalnızca backlink ücreti, aşağıda sayı ve fiyat olarak yazacağım.

  • 200 Adet : 1.200 $ 20.000 TL
  • 100 Adet : 600 $ 10.000 tl

Evet ancak bunlar tek seferlik ödenen backlink fiyatlarıdır 1 kere ödüyorsunuz ve PBN yani ‘dofollowbacklinklerdir.

SEO Problemleri, AMP, DMCA,301 Yönlendirme, Domain Taşımacılığı, Kırık Backlinkler, Rakip Takip, .

bir çok sorun var ve bunların yönetimi, ahrefs,search console, derken yaklaşık olarak aklınızda tuttuğunuz anahtar kelimeyi 1.sayfaya yükseltecek SEO çalışması .

  • 30.000 TL’dir. yani aklınızda tuttuğunuz anahtar kelimenin 1.sayfaya getirilmesi toplam olarak 60.000 TL’dir.

DA ve PA Nedir ? SEO ile Nasıl Bir Bağlantısı Var ?

Selamlar, bugun sizlere da ve pa konusuna bir açıklık getireceğim, hayatta kendi bildiğimiz şeyler oldukça basit iken bilmeyenler için iş çok farklı ilerleyebiliyor, yıllar önce ben seo hocası kitabı ücretsiz işyerime geldiğinde. H2 yi okuyor okuyor anlamıyordum, H2 nedir, nedir, nedir diye 1 2 hafta anlamaya çalıştığımı hatırlıyorum tabi h2 nedir neden kullanılır vs geçiyorum.

DA ve PA konusunuda aynı şekilde anlamayan insanlar olabileceğini düşünüyorum . DA yani domainizin otoritesidir, bu otoriteleri SEO araçları kendi kafasına göre ayarlayabiliyor bunların değerleri ile seo rakip analizi kıyaslamanız oldukça yanlıştır. Sizin domain otoriteniz 50 iken 1.sayfada herhangi birinin 20 olabilir ve bu sizin websitenizin, arama motorlarında yada SEO da ondan daha yüksek pozisyonda olmanız gerekiyor anlamına gelmez.

PA konusu tamamen sayfanızın otoritesidir, domain dışında geliştirilen iç sayfalar PA olarak değerlendirilir, burada yanlış bir anlaşılma oluyor.

Backlink işbirlikteliklerinizde DA nın 80 olması tabikide önemli ama PA nın 80 olması ve trafik hacmi olması işte link aldığınız sayfa neresi tam olarak burası önemli ve tüm sıralama sıçrayışınızı belirleyen noktadır. Şimdi Da ve Pa konusu umarım anlaşılmıştır.

Yoast SEO, İçerik Analizleri, Anahtar Kelimeler

WordPress iyiki var. WordPress olmasaydı bugün bir çok SEO uzmanı kendilerini var eden potansiyelini keşfedemeyecekti. Neden ?

Bugun kafanızda bir domainle, godaddy nin dediği gibi. Bir domainle herşey başlıyor. Kafanızda kurup ilerletebildiğiniz bir çok şey var. Domain ismi hemen SSL için cloud flare veya ddosguard, Hemen cpanel den aplikasyonunu wordpress’in kurduktan sonra tema seçimi ve içerik derken, yoast seo pluginini yükleyerek ücretsiz bir şekilde arama motorlarında görünmeye ve ziyaretçi almaya başlıyorsunuz. Harika değil mi ?

Ben süper eskiden 2000 li yıllarda bizim mahallede bir tek İbrahim vardı ve kuruyemiş dükkanında photoshop ile webtasarım ın arasındaki baglantıyı kuramayacak kadar bilgisiz bizler . Düşünün ibrahim ozaman hayallerimizdeki yerde ufacık yaşlarda yerleşmişti ki , onun sayesinde bizde kafamızda araya araya neyseki bu seviyelere geldik, kendisine buradan teşekürlerimizi iletiyoruz. Eskiden bu işler oldukça zordu DW vs, bilmeden kod yazmadan vs vs. Yani wordpress iyiki var pluginler iyiki var yoast seo iyiki var .

Yoast SEO Nedir ? SEO ‘ ya ne etki sağlar ?

Yoast seo‘nun olup olmaması tabikide önemli değil bir şekilde title description url yapısı geliştirebilirsiniz, eğer iyi seviyede bir seo uzmanı iseniz, yoast seo araç ışıkları ile pek ilgilenmezsiniz, yoast seo sizlere, içeriğinizin seo uyumlu olup olmadığını derecelendiren ve title description url yapısı ve anahtar kelimeniz ve içeriğiniz arasında bir seo derecelendirme dengesi kuran eklentidir. Yoast seo‘ya buradan ulaşabilirsiniz.

Doğru bir SEO Ajansı Danışmanlığı mı Arıyorsunuz ?

Selamlar, herkesin bir fikri var bu dünyada fakat herkes fikirlerini hayata geçirme konusunda oldukça kararsız olabiliyor. Sizinde bir fikriniz var ve internete taşımak istiyorsunuz ? Doğru bir seo ajansı arıyorsunuz çünkü herkes seo, seo seo seo, diye kafanızın içini doldurmuş ve bu kafanızda bir click oluşturmuş durumda. Peki doğru bir seo ajans ı arayacak kadar seo bilgisine sahipmisiniz ? Yada internette var olmak istiyorsunuz bunun temel yasalarını yerine getirdiniz mi ? Bir websiteniz varmı ? İçerik nedir bu konu hakkında bilgi sahibimisiniz gelin önce bu konuları öğrenelim. Hiçbirşey bilmiyorsunuz ve seo ajansı arıyorsunuz değil mi ? Hadi ozaman en baştan başlayalım.

Markanızın bir ismi var mı ? Domain satın alma ve Hosting

Öncelikle markanızın bir ismi varmı ? Artık bir isim koydunuz ve markanızın bir ismi var hemen bu marka ile aynı ismi taşıyan domaininizi godaddy.com veya farklı bir domain firmasından satın aldınız. Artık markanızın bir ismi var ve website ihtiyacınız var . Ne sattığınız ile alakalı bir websitesini kurdunuz evet sizlere bu firma hosting hizmetinide verdi ve bir internet şirketine artık bağlılık başladı. Websiteniz artık açık. SSL vs hiç girmeden ürünlerinizi veya hizmetlerinizin sayfaları geliştirildi ve şimdi bir seo ajansı aramaya başlayabilirsiniz.

İçerik Geliştirme ve Google Adwords Reklamları

Ben google adwords e kızım websitemi seo da yürütmeye karar verdim . Neyse bir seo ajansı ile görüşmelere başladınız ve içerikleriniz geliştirirken direkt olarak google adwords reklamlarına başlayabilir ve şirketinizi çalışır vaziyete getirebilirsiniz.

Evet artık websiteniz internette ve reklamlar ile satışlarınız başladı bile fakat burada maliyet oldukça yüksek olacağından hemen anahtar kelimelerinizin raporlarını alarak inceleyebilir ve bu anahtar kelimeler üzerinden SEO çalışmalarına başlayabilirsiniz. Artık bir seo ajansı aramıyorsunuz. Bol şans.

Google Adwords Askıya Alınma Problemleri ve Sanal Kartlar

Herkese selamlar, bir işi çok iyi bilebilirsiniz ama bazen işler yolunda gitmeyebilir. Böyle durumlar hayatta herzaman mümkün o yüzden sadece sakin olup beklemek gerekir.

Bir Adwords uzmanı dahi olsanız, hesabınız askıya alınabilir bu websitesinde ki herhangi bir koddan , kullandığınız wifi internet ağından, laptopunuzdan veya masaüstü bilgisayarınızdan bi yerlerden google websitenizin reklamlarda çıkmasına bir duvar yerleştirebiliyor. Fakat böyle durumlarda ne yapmak gerekir, öncelikle bu durum çok normal dir, böyle durumlarda yapmanız gereken tek şey nedir ? Yapılması gerekenleri beklemek ve sakin olmak, google adwords hesabınız askıya alınmışsa , bir itiraz formu gönderebilirsiniz.

İtiraz Formu Gönderdiniz ve Cevap Gelmiyor ?

Google a itiraz formu gönderdikten sonra cevap gelmiyorsa ek, mesaj olarak devam etmenizde fayda var, en son işlem olarak, [email protected] bu mail adresi ile iletişime geçebilir ve bilgilerinizi gelen askıya alma mailini taraflarına iletebilirsiniz, bu şekilde size kesinlikle bir geri dönüş sağlanacaktır.

Google askıya alma durumu devam etse dahi, emin olun domain kolay kolay askıya alınmıyor ve farklı ip farklı pc üzerinden geliştirilecek yeni kampanya işe yarayacaktır,

Domain uzantıları ve Askıya Alınma Problemleri Sanal Kartlar

Domain uzantılarınız org, net, com gibi uzantılar olması durumunda hesaplarınız daha ciddiye alınma durumunun söz konusu olduğunu düşünmüyoruz. Ancak yukarıda uzantılarda domainleriniz ve kredi kartı sanal kartlarını kullanmanız size bir çok fayda saglayacaktır.

Askıda ki Domain SEO ‘yu Etkiler mi ?

Askıda ki domain hiçbir şekilde seo etki sağlamaz ancak search console üzerinden , domain incelemesi yapılarak güvenlik ve manual işlemler üzerinden bir sorun algılandığının veya algılanmadığının bilgisine sahip olabilirsiniz.

Backlink Paketleri SEO için Ne Sağlar ?

Herkese selamlar, backlink paketleri bir çok website bulabileceğiniz, bir sektör haline dönüştü. Bionluk.com dan r10.net e kadar heryerde backlink paketleri alabilirsiniz, peki buradaki doğru soru bu paketler ne işe yarar, seo yaptığım websitesi için nasıl faydaları olabilir, hadi, küçük bir yazı ile bunu öğrenelim.

Backlink paketleri almadan önce, backlink hakkında bilgi sahibi olmalısınız, Domain otoritesi ve sayfa otoritelerinin ne olduğunu bilmeniz ve bir seo araç ile ekleme yapılacak backlink websitesinin tüm detaylarını görmelisiniz, burada hit sayısı oldukça önem taşımaktadır, eklenecek olan sayfa’ları hit sayıları inanılmaz önem taşımaktadır, ancak biz size, kendi geliştirdiğiniz içerik ile ekleyeceğiniz sayfada kendi sayfanızı geliştirmek e doğru seçenek olacaktır. Bu şekilde link paketleri alabilir ancak websitenizin içerik yeterliliği ve iç link haritaları tam olmadan bu şekilde işbirlikteliklerine girmemenizi öneririz.

Fresh Drop ile Domain Araştırması ve SEO

Fresh Drop ile eski bir domain satın alabilirsiniz veya freshdrop.com ile açık arttırmada satılan domainlerden sizlere isim olarak en uygunu ve kayıt olarak en eski olanı tespit etmeniz oldukça kolay, şimdi, fresh drop bedava sürümünü kaldırmak istemiyorum, çünkü ahrefs trial ini kaldırdı ve dddos guard trial ını kaldırdı yazılarımı daha önce yazmıştım, kürsel şirketler trial lerini kaldırdıyor bunun nedenini anlamayı hiç düşünmedim, neyse ;

Sonuc: Domain araştırmalarını freshdrop.com üzerinde rahatlıkla yapabilirsiniz ve arshive.org üzerinde kayıt tarihlerini inceleyebilirsiniz, neden arshive.org öğrenmeden önce bilmenizi isterimki freshdrop.com da free versiyonunu kapattı, bu free versiyonların kapanmasının bir nedeni olmalı.

Kullanım : Freshdrop.com üzerinde açık arttırmadaki bir domaini aracı firma ile godaddy bu konuda bir çok domainde aracılık hizmeti yapmaktadır.

Ve kolay bir şekilde bu aracılık hizmetinden faydalanabiliyor ve 1 hafta dan kısa bir sürede freshdrop.com üzerinde aldığınız domain i godady hesabınıza eklenmiş bir şekilde tüm satın alma işlemini tamamlıyorsunuz.

Archive.org Kayıtları, Domain SEO İlişkisi

Merhabalar, bir çok insanın bilmediğini düşündüğüm arshive.com websitesi, bu websitesi , domainlerin ne zaman kayıt edildiği’nin grafiğini izlere sağlamaktadır. Peli Arshive.org kayıtları neden önemlidir, çünkü her ne olursa olsun, google veya arama motorları, kayıtları eski olan domainlerin sıçrama kat sayılarını kayıtlı olduğu süre ile paralel olarak dengelemektedir.

Yani 1 sene önce kayıt edilmiş bir domainin sıçraması ile 20 sene önce kayıt edilmiş domain‘,n sıçraması ve google un göz ardı etmesi aynı değildir, kusura bakmayın içeriklerimi yazarken herşeyi açık açık ve net yazamıyorum, fakat yazmak istesemde kelimeler yetmiyor, bu yüzden sizlere bunun için ne yapabilirsiniz sonuç getirecek bilgileri aktarmak istiyorum.

Sonuç : Arshive.org üzerinde domain kayıt tarihlerini tespit edebilirsiniz, ve satın alma işlemini gerçekleştirebilir ve daha hızlı yükselebilir ve sıçramalarınız google un dikkatini çekmeden SEO çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Bol şanslar.

× Bizimle Sohbet Edin