Tabela modelleri arasında en ekonomik fiyat aralığında olan tabela çeşitidir. Kompozit oyma tabela ekonomisinin yanında hızlı üretim yapabileceğiniz neredeyse, yani istenilirse aynı gün üretimi gerçekleştirilerek montajı yapılabilir. Kompozit oyma tabela üretimine başlamadan önce tasarım aşaması bitmiş olmalıdır. Tasarım aşamasında ki en önemli detay’lardan birtanesi derz boşluğudur. Bu boşluk ile kompozit köşelerinden eğimleştirilerek kutulaştırılıp profil demir üzerine monte edilmektedir.

Yukarıda dış hatlar ile belirtilen aralıktan kompozit kıvrılmaktadır. Kompozit oyma tabela genel olarak ışıklı kullanılmaktadır. Kompozit cnc routter yardımı ile oyularak hazır hale getirilir.Bu aşamadan sonra profiller hazırlanır ve üzerine yerleştirilir.

Bu aşamadan sonra kompozit ters çevrilerek, pleksiglass ile istetilen renkte ( yansıtacak renk göz ününde tutularak yerleştirilir ve şeffaf silikon ile bitiş yerlerinden yapıştırılır. Örnek olarak düşünecek olursak, kompozit oyma tabela‘mızın kompoziti kırmızı yansıtacağı ışık ise beyaz olsun.

Yukarıda gördüğünüz gibi kompozit en yüzey cnc routter yardımı ile oyulmuş arka taraftan beyaz pleksiglass yerleştirilirmiş ve çevresinden led sistemleri geliştirilerek aydınlatma sağlanmış, genel olarak kullanılan ledler, 3 aralıklı ve 1 metreye yaklaşık olak 5 ile 7 arasında kullanılmaktadır.Kompozit oyma tabela yaptırmadan önce bizden bilgi ve teklif ücretsiz olarak alabilirsiniz. Sizlere cinema4d ile tasarım desteği sağlıyor ve projelerinizi en son aşamada görebiliyorsunuz.