Multi Language SEO, Çoklu Dil Optimizasyonu

Ağu 26, 2022 SEO, Domain, Search Console

Arkadaşlar selamlar, küresel bir seo çalışması nasıl yapılmalıdır ? Bunun için en doğru SEO dil ayarları nasıl geliştirilmelidir ? Birden çok website kurmanıza gerek varmı ? Hadi hep beraber öğrenelim.

Türk firması olarak yurtdışında birden çok ülkede satış yapmak veya hizmetlerinizi genişletmek istediğinizde ne yapmalısınız ? Her dil için yeni bir domain ve içeriğe ihtiyacınız varmı ? Kısa bir şekilde bunu aktaracağım.

Subdomain İle Dil Geliştirmek

Arkadaşlar öncelikle bu konu deneyim veya tecrübesi olmayan arkadaşlar açısından kilit olabilir.Bu konuya bir açıklık getirmek istiyoruz. Örnek ; kendi domainimiz üzerinden gidebiliriz. Artsandigital.com Türkiye’de hizmet veren ve türkçe ile geliştirilmiş bir website .Ancak bu domain‘imiz ile İngiltere’de hizmet vermek istediğimizde, nasıl sorunlar ile karşılaşırız.

Dil Uyumsuzluğu

İngilizce ve ingiltere aramalarında sayfamızın görünürlüğü nerede ise imkansızdır, bu yüzden websitemiz’in domain uzantısına bir alt domain oluşturmalıyız.

https://uk.artsandigital.com ve domain’imizi oluşturduktan hemen sonra , websitemizin dilini değiştirerek ingilizce bir şekilde aktarımını gerçekleştirmeliyiz ve websitemizi oluşturmalıyız.

Searche Console Ülke / Dil

Bu yeni subdomain’imizin search console kayıtlarını gerçekleştirirken, ülke ve dil seçeneğini, ingiltere ve ingilizce olarak değiştirmeliyiz, bu şekilde çoklu dil seo çalışmamızın ana problem noktalarını halletmiş ve artık seo çalışması yapmak istediğimiz ülkeler için seo paketleri, backlink paketleri gibi dil uyumlu ve çalışmalarımızı devam ettirebiliriz. Eğer sizde yurtdışında satış veya hizmet vermek ve kafanızdaki problemleri sonlardırmak istiyorsanız.Bizim ile iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bol şanslar, şampiyon.

× Bizimle Sohbet Edin