Kategori: Wordpress

All-In-One WP Migration, WordPress Plugin

All in one wp migration. Daha önce duydunuz mu bu plugin herkes tarafından bilinmeyen yedekleme sorununu ortadan kaldıran harika bir plugin.

Sizleri büyük bir uğraştan kurtaran bu plugin in özelliği export yaparak websitenizi yedekliyor, import yaparak kaydettiğiniz yedeği geri yükliyor. Fakat bellı bir mb üzerinde free ile import yapamıyorsunuz ama export yapmaya devam edebiliyorsunuz. Fakat hiç sorun yapmayın, utorrent üzerinden pro versiyonunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

All-in-one-wp-migration-unlimited-extension pro versiyonudur, bu şekilde limitsiz bir import işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tek tık ile export tek tık ile 2 ile 5 dakka içerisinde import edebiliyorsunuz, wordpress kurulumunu gerçekleştirdikten sonra bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün veya Yazı Kategorileri Geliştirme

Herkese selamlar, bugun sizlere çok farklı olmayan ama fazlada bilinmeyen bir konu ile giriş yapıyorum. Kurumsal veya bireysel veya e-ticaret veya bir şirketiniz bile yok sadece öğrenmek istiyorsunuz. Websayfalarınızı geliştirdiniz, post larınızı ayrı ayrı kategorize ettiniz ve paylaşımlarınızın tüm on page linkbuilding işlemlerini, içeriklerini ve tittle larını bitirdiniz. Herşey harika fakat kategori bölgenizle ilgilenmeyi unuttunuz.

Bu noktada gücünüzün tam potansiyelini göstereceği yer bu bölgedir, eğer post larınıza ve iç bağlantılarınıza verdiğiniz önemi bu noktadada uygularsınız, websiteniz gerçek potansiyelini ortaya çıkaracak ve tam anlamı ile tüm SEO dinamikleriniz kendini gösterecektir.

Genel olarak kateogori bölümü yanlızca meta etiketleri ile ilgilenilerek bir kenara bırakılıyor fakat bu oldukça yanlıştır wordpress kullanıcıları için bu oldukça kolaydır. Bol şans..

WP Optimize, SEO Puan Arttırma Yöntemleri

Selamlar, sizlere bugun wp optimize den kısaca bahsetmek istiyorum. Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki SEO çalışmalarınızı wordpress alt yapılı websitelerde yapmak oldukça rahat. Bu rahatlığı sizlere sağlayan ana unsurlar arasında pluginler yer almaktadır. Yoast SEO gibi Wp optimize gibi harika pluginler ile SEO yapmak oldukça kolay.

WP Optimize Ne İşe Yarar ? SEO İle Bağlantısı Nedir

WP optimize sizlere aslında database kaynaklı bir plugindir, dosyalarınızın sıkıştırılması yani boşluğunun alınması kod yapılarından ve dosyalardan ve trash comment spam comment,post metaları tüm gereksiz cızırtıyı ortadan kaldırmaktadır, kolay bir kullanımı vardır kurduktan hemen sonra run tuşuna tıklayarak çalıştırabilir ve websitenizin tüm gereksiz pisliğini ortadan kaldırır ve boşlukları sıkıştırarak website nin daha hızlı açılmasına dahi katkı sağlamaktadır. Wp optimize bu işe yarar kullanımı oldukça kolaydır.

Ticimax, İdeasoft Yazılımlarının SEO Yönetimleri

Ülkemize ideasoft e-ticaret alt yapısı ile ilk giriş yapan yazılım firmaları arasında sanırım ilk sırada diyebiliriz, daha sonra farklı altyapılar gelişsede ideasoft bu işin en başlangıç temellerini atan hatta paket mantığını bi şekilde bize entegre eden bir yazılım alt yapısıdır. E-Commerce alt yapısı olması ve kod larını saklaması ve gizli tutması en doğal hakkıdır.

Bu tarz hazır yazılımların seo çalışmaları aynı yoast seo da olduğu gibi ışıklandırmalı bir şekilde geliştirilmiş değil yalnızca sizlere title, description ve url yapı alanı bölgeleri oluşturmuş ve içerik alanınızla beraber kullanıma sunmuştur.

İdeasoft alt yapı ile en son çalışıtığımda seo puanlama sistemi yoktu, belki şuan vardır yoksada olması oldukça iyi olmaz mı ? E ticaret firmalarının kendilerinin yönetebildiğine inandığı bir yoast seo plugin i paralleliğinde bir düzenleme gelebilir, ve minik bir eğitimle linkbuilding eğitimi on page optimizasyon u ile belki bir üst güncellemesini yaşayabilir.

SO, İdesoft ve ticimax gibi yazılımların seo çalışmaları aynı wordpress gibi düşünebileceğiniz bir sisteme sahiptir. Enjoy.

Yoast SEO, İçerik Analizleri, Anahtar Kelimeler

WordPress iyiki var. WordPress olmasaydı bugün bir çok SEO uzmanı kendilerini var eden potansiyelini keşfedemeyecekti. Neden ?

Bugun kafanızda bir domainle, godaddy nin dediği gibi. Bir domainle herşey başlıyor. Kafanızda kurup ilerletebildiğiniz bir çok şey var. Domain ismi hemen SSL için cloud flare veya ddosguard, Hemen cpanel den aplikasyonunu wordpress’in kurduktan sonra tema seçimi ve içerik derken, yoast seo pluginini yükleyerek ücretsiz bir şekilde arama motorlarında görünmeye ve ziyaretçi almaya başlıyorsunuz. Harika değil mi ?

Ben süper eskiden 2000 li yıllarda bizim mahallede bir tek İbrahim vardı ve kuruyemiş dükkanında photoshop ile webtasarım ın arasındaki baglantıyı kuramayacak kadar bilgisiz bizler . Düşünün ibrahim ozaman hayallerimizdeki yerde ufacık yaşlarda yerleşmişti ki , onun sayesinde bizde kafamızda araya araya neyseki bu seviyelere geldik, kendisine buradan teşekürlerimizi iletiyoruz. Eskiden bu işler oldukça zordu DW vs, bilmeden kod yazmadan vs vs. Yani wordpress iyiki var pluginler iyiki var yoast seo iyiki var .

Yoast SEO Nedir ? SEO ‘ ya ne etki sağlar ?

Yoast seo‘nun olup olmaması tabikide önemli değil bir şekilde title description url yapısı geliştirebilirsiniz, eğer iyi seviyede bir seo uzmanı iseniz, yoast seo araç ışıkları ile pek ilgilenmezsiniz, yoast seo sizlere, içeriğinizin seo uyumlu olup olmadığını derecelendiren ve title description url yapısı ve anahtar kelimeniz ve içeriğiniz arasında bir seo derecelendirme dengesi kuran eklentidir. Yoast seo‘ya buradan ulaşabilirsiniz.

× Bizimle Sohbet Edin